en çok tercih edilen garaj kapısı modeli

En Çok Tercih Edilen Garaj Kapıları

Konutların ve iş yerlerinin güvenliğini sağlayan kapılar arasında garaj kapılarının önemi son derece büyüktür. Garaj kapıları oldukça farklı tarzda tasarlanan ve tamamen kullanıcı odaklı olan kapılardır. Otomatik ve manüel olmak üzere seçenekleri son derece fazladır. Özellikle son yıllarda en çok dikkati çeken kapılar arasında otomatik garaj kapısı modelleri en işlevsel tasarımlar arasında yerini almaktadır.

 

Model seçenekleri bakımından işlevsellikleri ile öne çıkan bu kapılar araçların rahat bir şekilde garaj bölgesine girip çıkabilmesine olanak tanır. Uzaktan kumandalı garaj kapısı modelleri sayesinde araçtan inme gereği duymadan tüm kapıları kolaylıkla açabilme imkânı sunmaktadır.

 

Garaj Kapılarının Genel Özellikleri Nelerdir?

Garaj kapıları müstakil evlerde, site girişlerinde, iş yerlerinde en önemli kısımlardan biridir. Hem güvenlik düzeyini sağlaması hem de estetik görünümleri sayesinde her mekânın değerini artıran kapı çeşitleri arasında yer almaktadır. Açılır kapanır garaj kapısı modelleri kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veren kapılardır. Garaj kapıları özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 

|Araçların her türlü olumsuz mevsim şartından korunmasını sağlar.

|Hırsızlıklara karşı son derece yüksek güvenlik sağlar.

|Evlere ve binalara estetik ve modern bir duruş kazandırır.

|Parmaklarınız sıkışmadan kapatabilme imkânı vardır.

|Garajları hem ısıdan hem de tozdan korur.

 

İstenildiğinde ise garaj kapıları insanların giriş ve çıkışlarını kolaylıkla yapabilecekleri kapı modelleridir.

Otomatik garaj kapısı sistemleri olmasına karşın elektrik kesintisi durumlarında manuel olarak açabilme ya da kapatabilme imkânı sunmaktadır. En iyi malzemelerden üretilen ve son teknolojiye uygun olarak tasarlanan garaj kapıları beklentileri yüksek oranda karşılamaktadır. Pratik garaj kapısı modelleri ile araçları park etmek çok daha kolay bir hale gelmektedir.

En Kullanışlı Garaj Kapıları

Günümüzde binaların hem değerini artırmak hem de güvenlik düzeyini artırmak açısından garaj kapıları son derece önemlidir. Birçok hanede en az bir tane araba bulunması her bina için garaj kapı sistemleri konusunda titiz olmayı gerekli hale getirmektedir. Son yıllarda işlevsellikleri ile öne çıkan kapı modelleri arasında şunları saymak mümkündür:

Seksiyonel Garaj Kapısı Modelleri

seksiyonel garaj kapısı
Seksiyonel Garaj Kapısı Modeli

Binalarda sıklıkla karşılaşılan kapı modellerinden birisi de seksiyonel garaj kapısı modelleridir. Farklı hareket özellikleri bulunan bu kapılar çatıya paralel olarak ya da dikey olarak konumlanabilir. Çok tercih edilen modellerdendir. Açılma ve kapanma sırasında fiziksel güç gerektirmezler.

Sürgülü Garaj Kapısı Modelleri

Sürgülü garaj kapısı modelleri kullanım rahatlığı ile öne çıkan modellerdir. Bu kapılar kayar garaj kapısı olarak da bilinir. Yan tarafa doğru otomatik ya da manüel sistem olarak kullanılabilirler. Garaj girişlerinin şekline uygun olarak tasarlanabilen kapı modelleridir.

Kumandalı Garaj Kapısı Modelleri

Bahçe garaj kapısı olarak tercih edilen birçok modelde kumanda sistemi bulunmaktadır. Bu kumandalı garaj kapısı modelleri kişilerin arabadan inmeden kapıyı belli bir mesafeden açabilmesine olanak tanımaktadır. Kullanıcı açısından son derece pratik olan bu modeller özellikle soğuk kış aylarında son derece işlevseldir. Kumanda ile belli bir mesafeden kapıyı açabilir ve kapatabilirsiniz. Açılır kapanır garaj kapısı modellerinin tamamı neredeyse kumandalı sistemlerdir.

Otomatik Panjur Garaj Kapısı Modelleri

Otomatik panjur garaj kapısı modelleri kullanım açısından son derece rahattır. Bu modeller garajın hava alması açısından son derece işlevseldir. Aynı zamanda kaliteli materyallerden tasarlandığından uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilecek niteliktedir. Bu kapılara eş değerde bir diğer model ise otomatik kepenk garaj kapısı modelleri olmaktadır. Bu kapılar elektrik kesintisi olduğunda belli bir fiziksel güç uygulayarak kolayca açılabilecek kapılardır.

Katlanır Garaj Kapısı Modelleri

katlanır garaj kapısı

Katlanır garaj kapısı yanlara doğru katlanarak açılan kapılardır. Bu kapılar açılırken alandan tasarruf etmeye yaramaktadır. Eskiden manüel sistem olarak kullanılırken günümüzde otomatik olarak da tasarlanabilmektedir. Katlamalı garaj kapısı modelleri genellikle müstakil evlerde ya da müstakil iş yerlerinde kullanılan tasarımlardır.

Alüminyum Garaj Kapısı

alüminyum garaj kapısı

Alüminyum garaj kapısı modelleri dayanıklılıkları ile öne çıkan kapılardır. Bu kapı modelleri uzun yıllar deforme olmadan kullanılabilirler. Yukarı aşağı hareket sistemine dayanan bir çalışma prensibi vardır. Garaj kapıları günümüzde en iyi malzemelerden tasarlanan yeni nesil sistemlere sahiptir.

Yorum yap