HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
panjur sistem pencere

Panjur Sistemleri

Panjur kapı sistemleri kombine bir çözüm yöntemiyle jaluzi ile beraber üretilen kapı sistemleridir. Bazı akordeon şeklindeki kapılar da panjur kapı olarak adlandırılır. Panjur kapılar, normal kapı sistemleri gibi çarpma ya da sürgülü olarak tasarlanabilir. Panjur kapıları diğer kapı sistemlerden ayıran en önemli özellik ışık geçirmemeleridir.

Panjur Kapı Çeşitleri Nelerdir?

  1. Sabit Panjurlu Kapı: Bu kapı modelleri jaluzi mekanizması içermeyen ve panjur kısmı sabit olan kapılardır. Bu nedenle, sabit panjurlu kapılarda, yalnızca tek taraftan izleme imkanı vardır.
  2. İzleme Noktası Değişebilen Panjur Kapı: Bu kapı modelinde panjur mekanizması kapıyı tamamen kapatır ya da izleme yönü değiştirilebilir. Bu özellikleri nedeniyle maliyetleri daha yüksektir.

Panjur Kapıların Avantajları Nelerdir?

Panjur kapılar ev veya iş yerlerinde kullanılan güvenlik açısından büyük etkiye sahip sistemlerdir. Kurulacak alanın ölçülerine uygun olarak tasarlanabilen panjur kapılar fabrikalar, depolar, ticari işletmeler ve konutlar için ideal bir çözümdür. Panjurlu kapıların avantajlarını aşağıdaki gibi inceleyebiliriz:

  1. Gelişmiş Seviyede Güvenlik Sağlar

Güvenlik, ticari kuruluşlar için her zaman bir numaralı önceliktir. İster büyük, ister orta ve ister düşük ölçekli bir şirket için güvenliği sağlayacak önlemler almak çok önemlidir. Bu nedenle, panjur kapı kullanmak, yüksek seviyede güvenlik yapısal mukavemet sağlamak için idealdir. İşletme, kamu kurumu veya evleri hırsızlığa karşı korur. Çelikten yapılmış panjur kapılar sağlamlıkları nedeniyle daha fazla tercih edilir. Ancak, güvenlik faktöründen ödün verilmeyen alüminyum panjur kapılar da hafif olmaları nedeniyle tercih edilen bir diğer kapı modelidir.

  1. Verimliliği Artırır

Panjur kapılar, işyerleri ya da konutlara ait garajlardaki araç giriş çıkışlarının daha kolay ve daha hızlı yapılmasına yardımcı olur. Bu nedenle, yoğun bir şekilde kullanılan ve güvenlik açısından önemli bir konuma sahip alanlarda en iyi performansı elde etmek için panjur kapılar öncelikli olarak tercih edilir.

  1. Ses Yalıtımı Sağlar

Panjur kapı sistemleri ses yalıtımı sağlayan kullanışlı ürünlerdir. Bu kapılar sayesinde bina içerisine ya da bina dışına ses geçişi engellenir ve gürültü kirliliği azaltılmış olur.

  1. Zorlu Hava Koşullarına Karşı Koruma Sağlar

Depo ve fabrika gibi yerlerde kullanılan panjur kapılar, işçilere ve mallara dışarıdaki zorlu hava koşullarının zarar vermesini engeller. Örneğin, panjur sistemine sahip bir otomatik garaj kapısı, içerdeki araçların yağmur, sel ve kar gibi durumlardan olumsuz etkilenmesini önler. Panjur kapılar, aynı zamanda garaj veya diğer binaların iç kısmının aşırı ısınmasını engeller. 

  1. Yangına Karşı Korur

Panjur kapılar, olası bir yangın esnasında alevlerin dağılmasını engeller. Böylece kapının kurulu olduğu alanın yangından çok fazla hasar görme riskini azaltır. 

  1. Estetik Görünüm Kazandırır

Panjur kapılar aynı zamanda işyerlerine profesyonel ve şık bir görünüm kazandırır. Bu durum müşterilere daha fazla güven duygusu vererek, potansiyel müşteri sayısını artırır.

  1. Kullanımı Kolaydır

Panjur kapı sistemlerinin kullanımı için çok fazla çaba göstermeye gerek yoktur. Uzaktan kumandalı kapı otomatiği ya da bir buton yardımıyla kolayca açılıp kapatılabilirler.

  1. Uzun Ömürlüdür

Panjur kapı sistemleri sağlam malzemelerden üretildiği için uzun ömürlü olarak kullanılabilir. Yine de düzenli bir şekilde temizlik ve bakımlarının yapılması bu açıdan oldukça önemlidir.

Panjur Kapı Nasıl Seçilir?

Panjur kapı seçilirken ilk dikkat edilmesi gereken nokta kaliteli, dayanıklı ve aynı zamanda hafif malzemelerden yapılmış olmasıdır. Ayrıca, kapının kurulacağı alana uygun bir şekilde tasarlanmasına ve binanın dış görünüşüne aykırı olmamasına özen gösterilmelidir. Son olarak, panjur kapı seçilirken satın alma ve bakım maliyetleri de mutlaka dikkate alınmalıdır.

Panjur kapı sistemlerinin konforunu bizimle yaşamak isterseniz, hemen iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Panjur Sistemleri Hizmetimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?