HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
90 Derece Açılır otomatik bahçe kapısı

Otomatik Bahçe Kapısı

Otomatik bahçe kapıları, genellikle ray üzerinde kayan tek kanatlı raylı kapı modelleridir. Bunların dışında dairesel yani katlanır bahçe kapısı modelleri de vardır.

Bahçe Kapısı Modelleri

  1. Yanakayar (Sürgülü) Bahçe Kapıları

Bazı alanların bahçe girişlerinde kullanılan alan oldukça dardır. İşte, bu alanlar için en ideal kapı sistemi yanakayar diğer adıyla sürgülü bahçe kapısı sistemleridir. Yanakayar kapılar genellikle ray üzerinde kayarak açılıp kapanan tek bir kanattan oluşur. Öne ya da arkaya açılma gerektirmeyen bu kapılar sağa ya da sola açılarak önemli bir alan tasarrufu sağlar. Özellikle eğimli alanlarda ve yoğun giriş çıkış yapılan kapılarda bu sistemin uygulanması oldukça avantajlıdır.

Otomatik bahçe kapısı seçerken, kapı ağırlığı ve uzunluğu mutlaka dikkate alınmalıdır. Kullanılacak konut, tesis ya da işyerinin özelliğine göre kapı ebatları ve ağırlıkları değişir. Örneğin; konutlar için 300 kg’a kadar hafif kapılar yeterliyken ve büyük tesisler veya işyerleri için 500 ila 1500 kg arasında ağırlığa sahip kapılar tercih edilebilir.

Otomatik bahçe kapısı sistemleri, kapanma sürecinde maksimum güvenlik sağlamak için yumuşak bir başlatma ve durdurma işlemi yapacak şekilde tasarlanır. Ayrıca, engel algılama özelliği, kapı hareketinin engellenmesi durumunda insanlara ve nesnelere zarar gelmesini önleme amacıyla hareketi durdurur ve tersine çevirir.

Yanakayar bahçe kapıları hastaneler, okullar, alışveriş merkezleri, kamu binalarının bahçeleri ve sanayi girişlerinde sıklıkla kullanılır. Ayrıca, bu kapılar site giriş kapısı ve açık otopark kapısı olarak da tercih edilir. Bu alanlarda kullanılan kapılar genellikle ağırlıkları 1500 kg’a kadar ulaşan ağır demir bahçe kapısı modelleridir. Bu kapıların en önemli avantajı her türlü hava şartına dayanıklı olmaları ve Uzun süre kullanılabilmeleridir. Gerektiğinde manuel olarak da açılıp kapatılabilen yanakayar bahçe kapıları site, işyeri ve diğer pek çok tesisin güvenliğini sağlamada etkin bir rol oynar.

Sessiz çalışma özelliğine sahip yanakayar bahçe kapıları uzaktan kumanda ile hareket ettirilebilir. Böylece araçtan inmeden konforlu bir şekilde bahçe kapısının açılıp kapanması sağlanabilir. Yanakayar kapı sistemlerine, aynı zamanda plaka okuma, kartlı geçiş, hızlı geçiş ve telefonla açma gibi özellikler eklenebilir.

  1. Dairesel (Katlanır) Bahçe Kapıları

Dairesel kapılar, klasik kapı sistemlerinde olduğu gibi belirli bir destek noktası etrafında açılıp kapanır. Bu kapı sistemlerinin kullanıldığı alanlar genellikle düz ve  alanlardır. Dairesel bahçe kapıları çoğu zaman bahçenin içine doğru açılacak şekilde kurulur. Bundan dolayı bahçenin giriş kısmında ile doğru olan bölgede kapının açılıp kapanması için yeterli bir alanın bulunması gerekir.

Dairesel kapı sistemleri seçilerken kapı kanadının ağırlığı, boyutları ve üretimde kullanılan malzemeler mutlaka dikkate alınmalıdır. 220 V AC ve 24 V DC şeklindeki voltajlarla çalışabilen bu kapı sistemleri oldukça güvenilir ve fonksiyonel sistemlerdir. Bahçe kapı sistemlerinin 24 V DC güç kaynağına sahip olması endüstriyel ve ticari amaçlı kullanımlarda ideal bir özelliktir.

Tek veya çift kanatlı kapı modellerinde kapının açılması için gerekli olan alan, bir çit veya duvar nedeniyle daralmışsa kapı yüzeyine monte edilen sonsuz bir dişli motor kullanılır. Bunların dışında bahçe kapısının kurulacağı alanın özelliği ve ihtiyaca göre özel olarak tasarlanan dairesel bahçe kapıları da vardır.

Dairesel bahçe kapılarının kanatlarında kullanılan mafsallı kollar, kapı kanatlarının yumuşak, ve kolay bir şekilde açılıp kapanmasına yardımcı olur. Ayrıca, kapı yakınlarında herhangi bir duvar veya engel varsa ve bina sütunları diğer kapı modellerinin kullanımı için çok fazla elverişsiz ise, mafsallı kollar yardımıyla bahçe kapılarının kurulum kolay hale getirilebilir. Kanatlı bahçe kapılarında kullanılan mafsallı kollar yaya geçişlerini kolaylaştırmak için de tercih edilen en uygun yöntemdir.

Dairesel bahçe kapıları ile aynı zamanda estetik bir görünüm elde etmek için yeraltı kurulum yöntemi tercih edilebilir. Bu yöntem görsel açıdan zarif bir çözüm sunar. Kötü hava koşulları ve korozyonlaşmaya karşı etkili olan bu yöntem uzun vadeli kullanım için de idealdir.

Bahçe kapısı konusunda tüm ihtiyaçlarınız için Konfor Otomasyon ile iletişime geçebilir, en hızlı çözümü bizimle bulabilirsiniz.

OTOMATİK BAHÇE KAPISI ile ilgili Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?