HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
hızlı açılır pvc

Hızlı PVC Kapı Sistemleri

PVC kapı sistemleri genelde balkon, banyo ve tuvalet kapısı olarak kullanılan dayanıklı ürünlerdir. Temizlik ve bakımı ahşap kapılara kıyasla çok daha pratik olan PVC kapılar, aynı zamanda çelik ve ahşap kapılara göre daha düşük maliyetlidir. Bu özellikleri nedeniyle son yıllarda öne çıkan PVC kapı sistemlerinin üretimi de diğer kapı sistemlerinden oldukça farklıdır.

PVC Kapılar Nasıl Üretilir?

PVC kapıların ham maddesi petroldür. Çeşitli kimyasal maddelerin fabrikalarda birleştirilip kalıplar halinde üretilmesi ile oluşturulan malzemeler, PVC üretim fabrikasında çeşitli işlemlerden geçirilerek kapı veya pencere şekline getirilebilir.

Kanserojen madde içermeyen, ısı ve ses yalıtımı sağlayan PVC kapılar konutlarda, işyerlerinde veya birçok tesiste sıklıkla kullanılır. PVC kapılar, aynı zamanda farklı renk seçeneklerine sahip ürünlerdir. PVC kapı seçerken, soğuk pres yapılıp yapılmadığına dikkat edilmelidir. Sıcak pres yapılan PVC’ler sıcak havalarda eğilebileceği için kapı montajı esnasında uyumsuzluk yaşanabilir.

Hızlı PVC Kapı Nedir?

PVC kapıların modern ve sağlam modelleri arasında hızlı PVC kapılar da vardır. Hızlı PVC kapı modelleri polyester ve esnek PVC kullanılarak üretilir. Oldukça hafif olan PVC kapılar, hızlı şekilde çalışarak işyeri ve ofisler için büyük bir kolaylık sağlar.

Hızlı PVC kapılar iyi derecede ses yalıtımı sağlar. Baş ağrısı ve stres gibi olumsuz durumlara yol açan nem, toz ve gürültü gibi dış etkenleri azaltma açısından hızlı PVC kapılar oldukça faydalıdır.

PVC Kapıların Avantajları Nelerdir?

Günümüzde çok fazla kullanılan PVC kapıların avantajlarını aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

 • Çok fazla bakım gerektirmeyen PVC kapılar pratik bir şekilde temizlenebilir. Deterjanlı veya sabunlu suyla kolayca temizlenebilir. Ayrıca, çok nadir de olsa yağlama işlemi yapıldığında kullanım ömrü uzar.
 • Isı ve ses yalıtımı konusunda oldukça avantajlıdır. Isı yalıtımı özelliğinden dolayı fark edilir derecede yakıt tasarrufu sağlar. Özellikle çift cam kullanılan PVC kapıların ısı ve ses yalıtımı çok daha üstündür.
 • Ahşap ve alüminyum malzemeler ile birlikte kullanılır.
 • Bu kapılar klor içerdikleri için olası bir yangında alev almaz. Yoğun ateş altında yansa bile, içerdiği malzemeler sayesinde kendi kendine söner.
 • Oldukça dayanıklı kaliteli malzemelerden üretilen PVC kapılarda herhangi bir şişme ve kabarma görülmez.
 • PVC kapı sistemleri farklı renklerde üretilebilir. Ayrıca, bu kapılar tekrar boyama işlemi gerektirmedikleri için ahşap kapı modellerine kıyasla çok daha kullanışlıdır.
 • PVC kapılar üretilirken birtakım testlerden geçirilir. Bu testler arasında renkleri ile ilgili dayanıklılık testi de vardır. Böylece ürünün orijinal renginin uzun yıllar solmadan canlı bir şekilde kalması amaçlanır.
 • PVC kapı sistemleri ısı ve neme karşı oldukça dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle çürüme veya paslanma gibi bir durum söz konusu olmaz.
 • PVC kapı sistemleri ahşap ve metal kapılar gibi zamanla eğilerek deforme olmaz.
 • Özel malzemeler kullanılarak tasarlanan PVC kapılar birçok kapı modelinden daha sağlam ve dayanıklıdır.
 • Bakım maliyetleri düşük olduğu için PVC kapı sistemleri pek çok kapı türünden daha fazla rağbet görür. Talep çok olduğu için de PVC kapıların fiyatı oldukça makuldür.
 • PVC kapı sistemleri yenilikçi tasarımlar ile öne çıkan modellere sahiptir. Farklı modellerde tasarlanan bu kapılar dekorasyona uygun renklerde ve özelliklerde tasarlanabilir.
 • PVC kapılarda kullanılan malzemeler geri dönüşebildiği için çevreci ürünler olarak bilinir. Bu kapıların üretiminde harcanan enerji miktarı oldukça düşüktür.
 • PVC kapı sistemleri kolay kurulabilen ve gerektiğinde kolayca sökülüp takılabilen ürünlerdir.

Teknoloji ve dekorasyon ürünlerinin gelişmesi PVC kapı sistemlerinin önümüzdeki yıllarda çok daha önemli avantajlara sahip olmasını ve daha yaygın hale gelmesini sağlayabilir.

PVC kapıların konforunu Konfor Otomasyon ile yaşayın. Fiyat teklifi ve detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın!

HIZLI PVC KAPI SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?