HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
mantar bariyer

Mantar Bariyer Sistemleri

Mantar bariyer sistemleri, güvenliği sağlamak amacıyla sıklıkla kullanılan bariyer ürünlerinin bir çeşididir. Silindir şeklindedir ve birden fazla sayıda çeşidi bulunur. Kamu dairelerinde, parklarda, otoparklarda ve yayalaştırma projelerinde sıklıkla kullanılırlar.

Pratik ve modern bir güvenlik çözümü sunan mantar bariyer sistemleri, oldukça dayanıklı yapıdadırlar. Herhangi bir darbeye karşı son derece stabil ve sert bir performans  sergilerler. Bu sayede de araçların çok hızlı çarpmalarına karşı bile işlevlerini yerlerine getirir. Farklı mantar bariyer sistemlerinde farklı özellikler bulunabilir. Böylece kullanılacak olan alana göre mantar bariyer seçimi yapılabilir.

Mantar bariyer sistemi çeşitlerini birbirinden ayıran çok sayıda faktör vardır. Çalışma prensibi, üretimde kullanılan madde ve kontrol yöntemleri bu faktörler arasındadır. Günümüzde yaygın bir şekilde kullanılan mantar bariyer sistemi çeşitleri şunlardır:

  • Hidrolik Mantar Bariyer Sistemleri

Hidrolik mantar bariyer sistemi, çalışmasını sağlayan enerji kaynağıyla öne çıkar. Bu mantar bariyer çeşidi hidrolik güç desteği ile çalışır. Bu sayede de istendiğinde hidrolik sistem manuel olarak da kapatılabilir. Hidrolik basınçla çalışması sayesinde yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu alanlarda kullanılabilir.

  • Elektronik Motorlu Mantar Bariyer Sistemleri

Elektronik motorlu mantar bariyer sistemleri, elektrik enerjisini kullanarak çalışır. İçerisinde elektrik enerjisini kullanarak bariyer sistemini çalıştırabilecek elektronik bir motor bulunur. Oldukça uzun bir kullanım ömrü sunarlar. Bu mantar bariyer sistemi çeşidine opsiyonel olarak akü entegre edilebilir. Böylelikle elektrik kesintisi anlarında bile mantar bariyer çalışmaya devam edip kesintisiz güvenlik sağlar.

  • Havalı Mantar Bariyer Sistemleri

Havalı mantar bariyer sistemleri, içerisinde bir kompresör bulunduran sistemlerdir. Kompresörün ürettiği hava basıncı sistemin çalışmasını sağlar. Tepki süresi en hızlı olan mantar bariyer çeşitlerinden birisidir. Oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir.

  • Manuel Mantar Bariyer Sistemleri

Manuel mantar bariyer sistemleri, diğer türlerden farklı olarak çalışma tarzı ile ayrılır. Bu sistemler, istenildiği anda el ile açılıp kapatılabilir. Tasarımında yer alan bulunan mekanizma sayesinde, mantar bariyerin açılıp – kapatılma işleminin manuel şekilde yapılması mümkündür.

Günümüzde pek çok sayıda mantar bariyer sistemi, çok farklı alanlarda güvenlik amacıyla kullanılır. Bu çeşitliliğin bir sonucu olarak, mantar bariyer sistemlerine farklı özellikler entegre edilebilir. Özellikle bu sistemler ile giriş – çıkış trafiklerini kontrol altına alabilmek ve bu trafiğin kaydını alabilmek amacıyla bazı izleme teknolojileri birleştirilebilir.

Güvenliğin üst seviyede tutulduğu alanlarda mantar bariyer sistemleri parmak izi okuyucu ve yüz okuyucu gibi tarama teknolojileriyle birlikte kullanılabilir. Askeri merkez gibi üst düzey güvenlik gerektiren bölgelerde de mantar bariyer sistemlerinin kullanımı son derece yaygındır.

Mantar Bariyerler Nasıl Üretilir?

Mantar bariyer sistemleri, bariyer çeşitleri arasından en güvenli olanlarından birisidir. Bu nedenle de üretildiği malzeme büyük önem taşır. Mantar bariyerlerin çarpmalara, soğuğa ve sıcağa karşı dayanıklı olmaları gerekir çünkü açık alanlarda ve uzun süreler boyunca kullanılırlar.

Mantar bariyerler, çelik gibi sert metal malzemelerden üretilirler. Bu malzemenin içerisine bariyerin çeşidine göre farklı motorlar eklenir. Mantar bariyerin açılıp kapanma işlemini sorunsuz ve hızlıca gerçekleştirilmesi ve dayanıklı olması amacıyla bariyerin üretildiği malzeme önemlidir. Ayrıca mantar bariyerlerin aşırı sıcak veya aşırı soğuklarda da kullanılabilmesi amacıyla üretilmiş olduğu malzeme farklılık gösterebilir.

Mantar Bariyer Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

  1. Farklı sensör ve donanımlar eklenerek güvenlik seviyesi artırılabilir. Plaka okuma sensörleri ve kameralar bunlara örnek olarak verilebilir.
  2. Alarm sistemi gibi yapılara bağlanarak, güvenlik sistemleriyle entegre bir şekilde aynı anda çalışabilirler.
  3. Yoğun kullanımlarda bile arıza ihtimali oldukça azdır ve uzun ömürlüdür.

Mantar Bariyer Sistemleri Hizmetimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin ☎ Bizi Arayın!

 

Bizimle çalışmak ister misiniz?