Otomatik Kapı Sistemleri

Otomatik kapı sistemleri, çeşitli türden kapıların açılıp kapanmasını sağlamak için kullanılan kapı türlerinin elektrik aksamını oluşturan optik sensör ve hareket algılama sensörleri ile çalışır. Hayatı oldukça kolaylaştıran bu sistemler, hemen herkesin bildiği standart kapılara işlevsellik kazandıran otomatik kapı sistemleri, havaalanı, alışveriş merkez, okul, hastane ve pek çok kurumda sıkça kullanılan pratik sistemlerdir.

Konfor Otomasyon olarak Konya‘da ihtiyaçlarınıza uygun Otomatik kapı seçeneklerimiz ile sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Ücretsiz keşif hizmetimizden faydalanmak için lütfen bizi arayın.

OTOMATİK KAPI HİZMETLERİMİZ

Otomatik kapı sistemleri konya
Otomatik Kayar Kapı

Otomatik kayar kapı sistemleri, temassız açılıp kapanabilen pratik bir kullanıma sahip son derece güvenilir ekipmanlardır.

Detaylar
sensörlü kapı
Sensörlü Kapı

Sensörlü kapılar, ışık bariyerleri sayesinde otomatik olarak açılıp kapanabilen sistemlerden oluşur.

Detaylar
fotoselli kapı
Fotoselli Kapı

Fotoselli kapılar, üst kısmında bulunan fotosel aracılığı ile kapıya doğru olan hareketleri algılayan ve kapının açılıp kapanmasını sağlayan sistemlerdir.

DETAYLAR
dönerli otomatik kapı
Döner Kapı

Otomatik döner kapı sistemleri, kapı giriş ve çıkışlarında bulunan radarlar aracılığıyla ve bir motor mekanizması yardımıyla döndürülen sistemlerdir.

DETAYLAR
seksiyonel kapı konya
Seksiyonel Kapı

Seksiyonel kapılar tavana doğru yatay şekilde kayma sistemiyle çalışan kapı sistemleridir.

DETAYLAR
hermetik kapı
Hermetik Kapı

Hermetik kapı sızdırmaz kapı olarak da bilinen ve yüksek seviyede hava izolasyonun bulunması gereken yerlerde kullanılır.

DETAYLAR
panjur sistemleri
Panjur Sistemleri

Panjur kapı sistemleri, son yıllarda daha çok otomatik olarak üretilen ve uzaktan kumanda edilebilen sistemlerdir.

DETAYLAR
90 Derece Açılır otomatik bahçe kapısı
Otomatik Bahçe Kapısı

Bahçe kapısı sistemleri her kapıya uygun bir şekilde tasarlanabilen, otomatik veya manuel geçiş imkanı sunan sistemlerdir.

DETAYLAR
otomatik garaj kapısı
Garaj Kapısı

Garaj kapısı sistemleri, mimari niteliklere sahip otoparklar için tasarlanan ve araçların güvenilir bir şekilde korunmasını sağlayan sistemlerdir.

DETAYLAR

Otomatik Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otomatik kapı sistemleri, kullanılan sensörlerin görme açıları boyunca herhangi bir hareket algılaması sayesinde çalışır. İlk etapta kapı elektronik aksamında yer alan sensörlerin içerisinde bulunan elektronik karta sinyal iletilir. Sistem, aldığı bu sinyali işler ve iç kısımda yer alan mekanik aksamda bulunan dili motor harekete geçer. Böylece kapı sistemi, kayış ve kasnaklar aracılığı ile açılır. İlgili sensörlerin hassaslık seviyesi isteğe göre ayarlanabilir.

Otomatik kapı sistemlerinin çalışabilmesi için elektrik enerjisi gereklidir. Birçok otomatik kapı, herhangi bir elektrik kesintisi anında çalışamaz hale geleceğinden, manuel çalışma sistemi ve/veya yedek bir jeneratör sistemi bulunur.

Otomatik kapı sistemleri, geçiş sırasında muhtemel olumsuz durumlara karşı yüksek güvenlik sunar. Bu şekilde kapının arasında birinin durması ya da herhangi bir şeyin sıkışması ihtimaline karşı güvenlik sensörü ile donatılmıştır. Bu sensörler aynı zamanda kapının açılıp – kapanma ihtiyacı dışında, geçiş yolu üzerinde bir engelin olup olmadığını da algılarayarak yavaşlatma şiddetini azaltmaya da yardımcıdır.

Otomatik Kapı Sistemlerinin Avantajları

Otomatik kapı sistemleri, daimi açık kapı olmaması gereken alanlarda büyük kullanım kolaylığı sunar. Ayrıca elleri dolu olan insanların kapı kolu tutmasına gerek kalmadan kolayca geçişine de yardımcı olur. Yine engelli bireylerin de tekerlekli sandalye ile geçişinde büyük kolaylık sağlar.

Bunlarla birlikte izinsiz girilmesi yasak olan alanlarda da büyük avantaj sunar. Bilimsel laboratuvar ya da ameliyathane gibi alanlarda, sürekli giriş – çıkış olmaması için şifreli veya kartlı geçiş sistemi ile birlikte de kullanılabilir.

Genel olarak değerlendirildiğinde otomatik kapı sistemleri geçiş kolaylığı ve güvenlik sağlamasını yanı sıra hijyen, enerji tasarrufu ve prestij sağlayan güvenli ve fonksiyonel sistemlerdir.

Bizimle çalışmak ister misiniz?