HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:110 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
Araç Garaj Kapısı - Otomatik

Garaj Kapısı Sistemleri

Garaj kapısı sistemleri, garaj girişlerinde güvenlik amaçlı kullanılan görsel açıdan estetik tasarıma sahip fonksiyonel ürünlerdir. Özellikle pek çok site ve işyerinde otomatik garaj kapısı sıklıkla tercih edilir. Garaj kapıları, aynı zamanda bahçe dekorasyonunu güzelleştiren şık tasarımlardır.

Garaj kapısı, araçlarınızı çalınma riskine karşı koruyan hırsızlara için caydırıcı özelliğe sahip ürünlerdir. Ayrıca, garaj kapıları evlerinizin de hırsızlığa karşı korunmasına destek olur. Dolayısıyla garaj kapıları can ve mal güvenliği adına önemli bir rol üstlenir.

Ev, bahçe ve site giriş kapısı olarak kullanılan ve oldukça sık tercih edilen otomatik garaj kapısı sistemleri uzaktan kumandalı kapı otomatiği bulunan sistemlerdir. Bu sistemler, uzaktan kumanda ile kolayca açılıp kapatılarak giriş çıkışlarda büyük bir kolaylık sağlar.

Garaj Kapısı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde kullanılan modern garaj kapılarının farklı çalışma özelliklerine sahip çeşitleri vardır. Çeşitli garaj kapıları arasında en doğru seçimleri yapmak için, kapı sisteminin kullanılacağı alanın büyüklüğünü göz önünde bulundurmanız gerekir. Ayrıca, yoğun bir şekilde kullanılan alanlarda da uzaktan kumanda ve sensör yardımıyla çalışan harekete duyarlı kapı modellerinin tercih edilmesi kullanım açısından önemli bir kolaylık sağlar. İşte günümüzde en çok tercih edilen garaj kapısı çeşitleri:

 1. Otomatik Garaj Kapısı: Son yıllarda en çok kullanılan garaj kapısı modelleri arasında otomatik garaj kapıları ilk sırada yer alır. Otomatik garaj kapısı modelleri şık tasarımlara sahip olan ve dayanıklılığı ile öne çıkan ürünlerdir. Rutin bakımları yapıldığı sürece uzun yıllar kullanılabilen bu kapılar çok sık giriş çıkış yapılan garajlar için ideal bir tercihtir.
 2. Seksiyonal Garaj Kapısı: Seksiyonel garaj kapıları, estetik ve dekoratif tasarımları ile dikkat çeken sistemlerdir. Seksiyonel garaj kapıları, tavana doğru açılman ve motoru içerisinde bulunan kapı modelleridir. Bu nedenle dış görünüşleri diğer garaj kapılarına kıyasla çok daha şık ve estetiktir. Ev ve garaj girişlerinde kullanılabilen bu kapılar can ve mal güvenliğini korumanın etkili yollarından biridir.
 3. Yanakayar Garaj Kapısı: Yanakayar garaj kapısı modeli genelde villa, yazlık ev ve müstakil evlerin garajlarında tercih edilir. Kaliteli ve dayanıklı malzemelerden üretilen yanakayar garaj kapısı, periyodik bakımları yapıldığı sürece uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Genelde otomatik olarak üretilen bu kapılar gerektiğinde veya istenildiğinde manuel olarak kullanılabilir.

Garaj Kapısı Avantajları Nelerdir?

Garaj kapıları sağladığı avantajlar nedeniyle her geçen gün daha fazla kullanılma oranına sahiptir. Garaj kapısı sistemlerinin bu önemli avantajlarını maddeler halinde aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Garaj kapı sistemleri hırsızlık olaylarından etkili bir şekilde korunmayı sağlar. Bu nedenle can ve mal güvenliği açısından oldukça yararlı bir kapı sistemidir.
 • Uzaktan kumanda, kart ya da buton yardımıyla kolayca açılıp kapatabilirler.
 • Aracınızın güneş ışınlarından korunmasını sağlayarak boyasının yıpranmasını engeller.
 • Isı yalıtımı sağlayarak aracınızın soğuk veya sıcaktan etkilenmemesini sağlar. Bu kapılar aynı zamanda yüksek seviyede ses yalıtımı da sağlar.
 • Garaj kapıları tavana paralel olarak açıldığı için, garaj içi kullanım alanında herhangi bir azalma olmaz.
 • Açılıp kapanırken sağa sola açılma söz konusu olmadığı için giriş kısmı dar olan garaj girişlerinde rahatlıkla kullanılabilir.
 • Olası elektrik kesintilerinde manuel olarak kolayca çalıştırılabilir.
 • Garaj kapıları oldukça sessiz çalışır.
 • Dört tarafında ve paneller arasında yer alan contalar sayesinde sızdırmazlık özelliklerine sahiptirler.
 • Çarpma ve darbelere dayanıklı oldukları için kolay kolay hasarlanmazlar.

Günümüzün şık tasarımları arasında yer alan garaj kapıları sayesinde garajınızın girişini ve bahçenizi daha modern bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Konfor Otomasyon kalitesiyle tam da istediğiniz gibi bir garaj kapısına sahip olabilirsiniz.

Otomatik Garaj Kapısı Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?