HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
personel takip sistemleri

Personel Takip Sistemleri

Personel takip sistemi, bir iş yerinde çalışanları takip etmek için yüz tanıma sistemi, parmak izi yada bir kart gibi takip sistemleri ile çalışan profesyonel programlardır. Örneğin, en iyi personel takip sistemi sayesinde, çalışanların giriş  ve çıkış saatleri özel yazılım sayesinde ilgili sisteme aktarılır. Böylece online personel takip sistemi sayesinde çalışanların günlük olarak takibi yapılabilir.

Ayrıca takip sistemleri personel kart basma ile aktarılan yazılımlar ile çalışanlara ait özlük bilgilerini, izin günlerini, işe geç kalma sürelerini, senelik izin gibi pek çok bilgiyi kaydeder. Bu da firma yöneticilerine raporlama yaparken kolaylık sunar. Sağlıklı bir raporlama yapmayı sağlayan personel takip sistemi ile çalışan performansları adaletli bir şekilde değerlendirilmiş olur. İşletme daha doğru kararlar alır ve verimlilik artar.

Çalışan takip sistemi ile her gün giriş – çıkış düzenli kontrol edildiği bir ortamda, işini kaybetme riskini almak istemeyen personeller iş yerine zamanında gelmeye özen gösterir. Böylece kurumsal düzen ve disiplin de sağlanmış olur.

Personel Takip Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Çalışan takip sistemi, hem güvenliği sağlamak hem de iş yerinde disiplinden ödün vermemek adına yaygın olarak kullanılır. Parmak izi tanıma sistemleri, personel kart okuyucu geçiş sistemleri, yüz tanıma sistemleri gibi sistemlerle beraber çalışır. Güvenlik açısından en çok tercih edilen sistemler yüz tanıma ve parmak izi gibi biometrik sistemlerdir. Biometrik sistemler günümüzde pek çok alanda kullanılan ve günümüz teknolojisine göre en iyi personel takip sistemi olarak bilinen sistemler olarak oldukça ön plandadır.

Genel olarak işletme girişlerine ve iş yerinde bulunan teknik odaların girişlerine personel takip sistemleri konulur. Çalışanlar kartlarını, parmak izlerini veya yüzünü  kullanarak giriş yapar. Bu sistemler içerisinde parmak izli personel takip sistemi en yaygın olanıdır. Personel takip sistemi ile otomatik olarak dijital ortamda kayıt altına alınan giriş ve çıkışlar yazılımın kurulu olduğu bilgisayarda anlık ve arşivlenmiş şekilde görünür.

 

Personel Yüz Tanıma - Personel Takip Sistemi
 Personel Takip Sistemi Avantajları Nelerdir?

Personel takip sisteminde, tüm personellerin işe giriş yaptığı saati ya da çıkış saati gibi birden çok rapor elde edilebilir. İşletmelerde ki uygulanan puantaj takibi için bu raporlar kesin bilgi sunarak yardımcı olurlar. Benzer şekilde bu sistemler ile birlikte teknik odalara yalnızca yetkisi olan görevliler girebilir. Dolayısıyla yetkililer haricinde kimse giremez ve işletme içerisinde de ayrıca bir güvenlik oluşturulmuş olur.

Yöneticiler personel takip cihazı  ile çalışanların günlük iş rutinlerini ve performanslarını ölçebilir. Mobil personel takip sistemleriyle bir uygulama kullanılarak bir cihaza ihtiyaç duymadan da çalışanlar kontrol edilebilir. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan mobil takip uygulamaları ile mağazada, sahada, şantiyede ya da ofiste tüm personeller anlık olarak takip edilebilir. Personel takip sistemleri, mobil uygulama ile sistem üzerinden personelin işe girdiği ve çıktığı zamanları yöneticiye bildirir ve yapılan duyurular takip edilebilir. Ayrıca şirket içi ortak telefon rehberine ulaşabilir. Şikayet, öneri ve talepler iletilip iş yerinde iletişim ortak bir paydadan sağlanabilir.

Personel Takip Sisteminin  Sundugu Raporlar

Personel takip sistemleri ile işe gelen ve gelmeyen çalışanların raporu, işe geç gelen veya iş yerinden erken ayrılan personellerin raporu, izinli olan çalışanların raporu, personel listesi raporu, ek mesai veya eksik çalışma raporu, aylık giriş çıkış raporu, bulunan zaman içinde kaç personelin iş başında olduğu raporu gibi raporlar elde edilir.

Personel Takip Sistemlerinin Kullanıldığı Alanlar

Personel takip sistemleri, hemen her sektör ve kurumda kullanılabilir. Hastane, okul, fabrika, kamu kuruluşları, ofis ya da otel gibi alanlarda personel parmak izi okuyucu sisteminden etkili şekilde faydalanılabilir. Böylece kalabalık çalışma ortamı bulunan alanlarda yüzlerce insanın giriş ve çıkış kayıtları personel takip cihazı sayesinde hızlı ve pratik şekilde tutulabilir. Öte yandan farklı yerlerde tesisi bulunan işletmelerde de kartlı personel takip sistemi sayesinde personel giriş ve çıkışları kolayca takip edilebilir ve hatasız şekilde kayıt altına alınabilir. Özellikle kamu kurumları bünyesinde güvenliğin sağlanması için personel devam takip sistemi kullanılması da son derece avantajlıdır.

Personel Takip Sistemi Çözümlerimiz ile İlgili Detaylı Bilgi için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?