HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
seksiyonel kapı konya

Seksiyonel Kapı Sistemleri

Seksiyonel kapı sistemleri, fabrika, garaj veya depo bina kapılarında kullanılan özellikle yükleme ve boşaltma noktalarında sirkülasyonu sağlamak için kullanılan dayanıklı ve uzun ömürlü kapılardır. Seksiyonel kapının gövdesini oluşturan 40 mm’lik sandviç paneller, galvaniz sac arasında yer alan yoğun izolasyon katkısı ve poliüretan içeriğiyle birlikte kurulduğu alanda ses ve ısı yalıtımı sağlar.

Seksiyonel kapı sistemleri, araç giriş çıkışları ile işletmelerde sorunsuz ve güvenli yükleme ve boşaltma sağlar. Bu sistemler, tavana paralel şekilde kayarak açılır, yerden tasarruf sağlar ve kapı açıklığı rahatlıkla kullanılabilir. Fabrika, depo, garaj veya farklı binalar için istenilen boşluk ve yüksekliğe göre seksiyonel kapı sistemleri üretilebilir. Yükseklik avantajları nedeniyle bu kapılar günümüzde bahçe ya da site giriş kapısı olarak da tercih edilir. Ayrıca, otopark kapısı, otomatik garaj kapısı şeklinde kullanımı da oldukça yaygındır.

Seksiyonel kapı sistemlerinin renk standardı beyazdır. Ancak, paneller bina dışına uygun olarak farklı renklerde üretilebilir. Araç ve yaya trafiğinde aktif rol oynayan seksiyonel kapılar standart butonlu, manuel zincirli vinç tipi veya uzaktan kumanda olarak tasarlanabilir.

seksiyonel garaj kapısı

Seksiyonel Kapı Sistemleri Nasıl Üretilir?

Seksiyonel kapı sistemlerinin üretiminde çelik sandviç paneller, poliüretan, galvaniz sac levhalar, rulman, ve ray sistemleri kullanılır. Galvanizli sac levhalar arasına yüksek basınçlı poliüretan enjekte edilerek sandviç paneller elde edilir. Yüksek basınçlı poliüretan sayesinde mükemmel ısı yalıtımı sağlanır. Kapı panellerinde isteğe bağlı olarak ve aydınlatma amaçlı camdan yapılmış pencereler tasarlanabilir. Seksiyonel kapı panelleri galvaniz çelikten yapılmış menteşeler ile birbirine bağlanır. Kapının raylar üzerinde hareketini sağlayan tekerlek setleri sessiz çalışmasını sağlamak için gürültü önleyici polyamidden yapılır.

Seksiyonel kapı panelleri arasında, kapının üstünde, yanlarında ve altında bulunan EPDM contalar toz, hava ve su geçişini engelleyerek yüksek düzeyde sızdırmazlık sağlar.  Kapı altında bulunan özel içi boş kauçuk conta, kapının zemine yumuşak bir şekilde basmasını sağlar. Ayrıca, bu kapılar ömür boyu  yağlama gerektirmeyen uzun ömürlü malzemelerden imal edilir.

Seksiyonel Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?

Seksiyonel kapı sistemleri genel olarak motor yardımıyla otomatik olarak çalışır ve uzaktan kumanda edilebilir. Seksiyonel kapılar, aynı zamanda tavan yüksekliği ile üst kapı kotu arasındaki boşluk kullanılarak yan korkuluklar arasında kaydırılarak çalışır. Kapı, bu boşluğun mesafesine göre standart, alçak, yüksek ve dikey kaldırma gibi farklı şekillerde monte edilebilir. Ayrıca, herhangi bir nedenle elektrik kesilmesi halinde seksiyonel kapı motor sistemleri boşaltma yapılarak manuel olarak açılabilir.

Geniş seksiyonel kapılarda yaya trafiğini düzenlemek için sabit panellerle kapının bir bölümüne bölünebilir. Bu sabit panellerin içine personel giriş kapısı yerleştirilebilir. Genişliğin fazla olmadığı durumlarda kapının hareketli panelleri üzerinde personel geçiş kapısı açılabilir.

Seksiyonel Kapı Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Seksiyonel kapı sistemleri sağladığı avantajlar nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilir. Seksiyonel kapıların sağladığı avantajları aşağıdaki gibi sıralamak mümkündür:

  1. Birinci Sınıf Güvenlik Sağlar

Seksiyonel kapı sistemleri birinci sınıf güvenlik sağlayan ürünlerdir. Garaj, bahçe, site ve fabrika kapılarında sıklıkla tercih edilen bu sistemler sayesinde ailenizi, eşyalarınızı ve diğer değerli ürünlerinizi hırsızlık durumlarına karşı koruyabilirsiniz. Seksiyonel kapılar, aynı zamanda kar, yağmur ve sel gibi durumlarda olması su baskınlarının önlenmesine yardımcı olur.

  1. Dar Alanlarda Kullanım İçin Uygundur

Araç girişi için dar yolların bulunduğu alanlarda seksiyonel kapı sistemlerini kullanmak oldukça avantajlıdır. Seksiyonel kapılar, aşağı yukarı hareket ettiği için doğrudan kapıya yönelmenize ve dar alanlarda rahatça hareket edebilmenizi yardımcı olur.

  1. Otomatik (Elektrikli) veya Manuel Olarak Çalışabilir

Seksiyonel kapı sistemleri hem otomatik hem de manuel olarak çalışır. Böylece istenildiğinde ya da gerektiğinde her iki modda da kullanılabilir.

  1. Kullanımı Kolaydır

Seksiyonel kapı sistemleri, hafif malzemeden üretilen, kompakt çalışma özelliğine sahip ve ek güvenlik önlemleri ile birlikte sunulan ürünlerdir. Ayrıca, bu kapılar genç, yaşlı veya engelli herkes tarafından kolayca kullanılabilir.

  1. Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

Seksiyonel kapı sistemleri ısı ve ses yalıtımı sağlayan kaliteli ve dayanıklı malzemeler kullanılarak tasarlanır. Düzenli bir şekilde bakım yapıldığında uzun ömürlü bir şekilde kullanılabilirler.

  1. Estetik Bir Görünüm Sunar

Seksiyonel kapılar, modern veya klasik tarzda ve farklı renklerde üretilebilir. Bu sistemler, kullanıldığı alanlarda estetik açıdan şık bir görünüm sunar.

Seksiyonel kapı sistemlerini kolay kullanım özellikleri ve sağladığı faydalar nedeniyle Konfor Otomasyon firmasını  tercih edilebilirsiniz.

Seksiyonel Kapı Sistemleri ile ilgili hizmetlerimiz hakkında detaylı için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?