HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

Sorularınız mı var?

+90 553 343 88 15

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
otomatik kayar kapı

Otomatik Kayar Kapı

Otomatik kayar kapı sistemleri, birçok bina ile uyumlu olacak şekilde tasarlanmış dikkat çekici çerçevelere sahip şık ürünlerdir. Bu kapılar dış manzarayı ve güneş ışığının içeriye girmesini engelleyemeyen ideal kapı sistemleridir. Hastane, havaalanı, perakende ürün mağaza, eczane, otel, market, spor mağazası, spor salonu ve otopark kapısı olarak kullanılan otomatik kayar kapı sistemleri, eller kullanılmadan kolayca açılıp kapanma özelliğine sahiptir.

Otomatik kayar kapılar ticari ve endüstriyel ortamlarda verimlilik ve güvenlik sağlama amacıyla kullanılır. Ayrıca hem sağlıklı hem de engelli kişilere erişim kolaylığı sağlamak için sıklıkla tercih edilir. Sessiz ve yumuşak bir şekilde çalışan bu kapılar günümüzün en modern ve en kullanışlı kapı sistemleri arasında yer alır.

Otomatik Kayar Kapı Sistemleri Nasıl Çalışır?

  • Optik Sensör

Otomatik kayar kapılar, motorlu açma ve kapama işlevlerini etkinleştirmek için optik veya hareket algılama sensörlerini kullanır. Bu sensörler otomatik kayar kapının üzerine monte edilir. Ayrıca, bu yukarıdan ya da yandan kapı çerçevesine de entegre edilebilirler. Sensörler, hareketi gözlemlemek için kızılötesi veya mikrodalga teknolojisini kullanır. 

  • Motor Mekanizması

Optik veya hareket sensörü, yardımcı bir sürücüye veya dişli çarka ve kapı paneli veya panellerine bağlı bir kavrama mekanizmasını kontrol eden elektrikli bir ana motor mekanizmasına bağlanır. Yardımcı motor ve kapılar, kapıların açılma ve kapanma hareketini gerçekleştiren dahili kayışlar veya kablolarla bağlanır.

  • Raylar

Otomatik kapılar, kapı tarzına veya isteğe bağlı olarak çeşitli şekillerde kurulabilir. Tamamen cam ve çerçevesiz olan kapılar üst raylardan asılır ve zemin düzlemine oturulmaz. Tek sürgülü kapı modelleri, zemin düzlemi ile bağlantı kuran makaralar ve paletler ile bir kenara monte edilebilir. Bu kapılar, aynı zamanda hem baş üstü hem de kat düzlemlerinde bağlantıları, yolları ve makaraları olan metal bir çerçeveye monte edilebilirler.

Otomatik Kayar Kapı Çeşitleri Nelerdir?

  1. Standart Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Standart otomatik kayar kapılar, piyasadaki en yüksek açılma hızına sahiptir. Bu kapılar yoğun insan trafiğinin bulunduğu ortamlar için idealdir. Standart otomatik kayar kapı sistemleri, kişiselleştirilebilir özellikleri ve maksimum güvenlik sistemi sayesinde, en yüksek kalitede fonksiyonel çözümler sunar. Ayrıca, bu kapı modelleri farklı mimari yapılar ile kolayca entegre edilebilir. Standart otomatik kayar kapılar, zarif görünümleri ve mükemmel işlevsellikleri sayesinde en çok tercih edilen kayar kapılardır.   Tek veya iki kararlı olarak pek çok alana kurulabilir. Giriş çıkış bölümünün dar olduğu mekanlar için ideal bir çözümdür.

  1. Teleskopik Kayar Kapı Sistemleri

Teleskopik otomatik kayar kapılar, sınırlı alana sahip girişler, bölme koridorları ile dar alanlara erişimi genişletmek ve en üst düzeye çıkarmak için idealdir. Bu kapı modelleri çok sayıda özelleştirme seçeneğine sahiptir ve her tür yapıya mükemmel bir şekilde uyarlanabilir. Teleskopik kayar kapılar, klasik kapıların yüksek performansını ve karakteristik tasarımını birleştirerek her mekanın özel ihtiyaçlarına zarif ve verimli bir çözüm sunar. Teleskopik kapılar kullanıcı konforu göz önünde bulundurularak çift parçalı veya tek kanat açılımlı olarak kurulabilir. Ayrıca, bu kapılar maksimum güvenlik ve konfor sağlayan estetik kapı modelleridir.

  1. Kavisli ve Yarım Kavisli Otomatik Kayar Kapı Sistemleri

Kavisli ve yarım kavisli otomatik kayar kapılar; yüksek seviyede konfor ve verimlilik sağlayan, kuruldukları binalara zarif bir çözüm sunan sistemlerdir. Kavisli bir kapı, radyal olarak hareket eden bir veya iki kayar kanatlı tek sürgülü veya iki parçalı otomatik kapıdan oluşur. Kurulduğu binaların girişlerine özel bir dokunuş sağlayarak konfor ve şıklığı birleştirir. Bu kapılar,  otomatik kapıların sunduğu maksimum güvenlik, yüksek özelleştirme kapasitesi, farklı yarıçap ve kavis derecelerine göre kurulum gibi  tüm avantajları sunar. Kavisli otomatik kayar kapı sistemleri farklı renk seçenekleri ile hem mimari bütünlük hem de kullanıcının konforu için ideal bir ürünlerdir.

Kullanışlı ve fonksiyonel otomatik kayar kapı sistemleri için Konfor Otomasyon ile iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

Otomatik Kayar Kapı Sistemleri Hizmetlerimizle İlgili Detaylı Bilgi İçin ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?