HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:110 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
döner kapı

Döner Kapı Sistemleri

Döner kapı sistemleri, yaya trafiğinin yoğun olduğu yerlerde yaya trafiğini rahatlatmak ve kontrol etmek için kullanılır. Binanın estetik görünümüne göre fonksiyonel bir çözüm sunan bu kapı sistemleri genelde otomatik çalışacak şekilde dizayn edilir. Elektrik ihtiyacı olmadan çalışan otomatik döner kapı sistemleri yalıtım ve enerji tasarrufu sağlayan fonksiyonel sistemlerdir.

Döner kapılar yüksek performansı, üstün güvenliği ve sağladığı konforu ile bina ve tesislerde giriş ve çıkışlarda yoğunluğu azaltan kullanışlı kapı modelleridir. Ergonomik bir şekilde tasarlanan ve   estetik görünüme sahip döner kapı sistemleri, kullanıldığı mekana modern bir hava katar.

Döner Kapı Çeşitleri Nelerdir?

Döner kapılar etkileyici görünüşleri, enerji verimlilikleri ve yaya trafiğini azaltma performansları sayesinde pek çok işletme ve kamu kurumu tarafından sıklıkla tercih edilir. Döner kapıların çeşitlerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  1. Otomatik Döner Kapı Sistemleri

Otomatik döner kapılar, yoğun yaya trafiği bulunan hastaneler, hava alanları, otogarlar ve kamu binalarında enerji tasarrufu göz önünde bulundurularak kullanılan sistemlerdir. Merkezi bir şaft üzerinde istenilen hızda dönerek çalışan bu sistemler çekici bir görünüme sahiptir.

  1. Manuel Döner Kapı Sistemleri

Manual döner kapılar, otomatik döner kapılara göre düşük maliyetli ve enerji açısından daha verimli bir alternatiftir.

  1. Güvenlik Döner Kapı Sistemleri

Güvenlik döner kapıları, standart üstü yüksek güvenlik özellikleri ile senkronize edilerek çalışır. Bu kapılar, güvenli alanlara yetkisiz girişleri tespit etmek, önlemek ve kontrol etmek için tasarlanır. Mevcut güvenlik seçenekleri arasında kurşun geçirmez cam gibi diğer önleyici özellikler vardır.

Döner Kapıların Avantajları Nelerdir?

  1. Kullanımı Kolaydır

Sürekli giriş – çıkış yapılan yerlerde oldukça kullanışlı olan döner kapılar, mevcut sensör sayesinde insan gücüne ihtiyaç duymadan çalışır. Bir çeşit duyarlı kapı olan döner kapı, algıladığı hareketten sonra dönmeye başlar ve bu dönüş sırasında bir taraftan giriş, diğer taraftan çıkış yapılabilir.

  1. Olumlu Bir İzlenim Oluşturur

Cam döner kapılar, binanıza giren herkes üzerinde olumlu bir izlenim oluşturur. Döner cam kapılar, binaların çok şık görünmesini sağlayarak, kurumun değer görme ve saygı duyulma oranını artırır.

  1. Enerji Tüketimini Azaltır

Döner kapı sistemleri, bir bina veya iş yeri sahibi olan ya da işleten herhangi bir kuruluş için enerji maliyetlerini ve dolayısıyla faturaları önemli ölçüde azaltır. Çünkü sızdırmazlık özelliği bulunan döner kapılar, hava akışlarının binaya girmesine izin vermez. Bu nedenle, ek ısıtma veya soğutma sistemlerine ihtiyaç duymadan içerideki sıcaklığın korunmasına yardımcı olur. Bu kapılar cam oldukları için binaların giriş kısmında aydınlatmak için daha az enerji harcanmasını sağlar.

  1. Hijyen Sağlar

Döner kapılar, binaya dışarıdan toz, toprak ve çamurların girmesini önleyerek partiküller için bir tür hava kilidi görevi görür. Bu özellik bina içerisinde daha hijyenik bir ortam oluşmasını sağlar.

  1. Güvenliğin Sağlanmasına Destek Olur

Döner kapı sistemleri, kuruldukları binalarda herhangi bir olumsuz durumda giriş ve çıkışların kontrol edilmesini ve yaya trafiğinin durdurulmasını sağlar. Ayrıca, istenilen hızda ayarlanabildikleri için  giriş çıkışların yoğunluğa göre kontrol erilebilmesine yardımcı olur. Böylece davetsiz gelen kişilerin içeri girişleri daha kontrollü sağlanabilir ya da engellenebilir.

  1. Müşteri Deneyimini Artırır

Müşterilerin bir mağaza ya da işletmeye kolay ve sorunsuz bir şekilde girip çıkmaları müşteri deneyimini artırır. Özellikle çocuklar, yaşlılar ve engelli bireylerin olumlu deneyimler edinmeleri genel müşteri potansiyelinin artması açısından oldukça önemlidir.

  1. Dayanıklı ve Uzun Ömürlüdür

Döner kapılar, uzun süre kesintisiz çalışabilen dayanıklı ürünlerdir. Bu nedenle uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir.

Siz de döner kapıların konforunu bizimle yaşamak isterseniz Konfor Otomasyon kalitesi ile döner kapı sistemlerine sahip olabilirsiniz.

Döner Kapı Sistemleri İle İlgili Hizmetimize Ait Detaylı Bilgi için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?