HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:110 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
hermetik kapı

Hermetik Kapı Sistemleri

Hermetik kapı sistemleri, çevresel hermetik sızdırmazlık sistemi ile donatılmış kapılardır. Bu kapılar laboratuvarlarda ve ameliyathanelerde hijyenik ortamlar sağlama amacıyla kullanılır. Ayrıca ilaç sektöründe de bu kapılar oldukça sık tercih edilir. Dış ve iç hava değişimini engelleyen  hermetik kapı sistemleri gelişmiş ses yalıtım özelliğine sahiptir. Ayrıca, bu kapılar hava geçirmeyen ve radyoaktiviteye karşı koruyan ürünlerdir.

Hermetik Kapıların Özellikleri

Hermetik kapılar, hijyen odaklı ürünler oldukları için hastane ve ameliyat odalarında öncelikli olarak tercih edilir. Paslanmaz çelik malzemelerden üretilen bu kapılar hijyenik ortamlar sağlamaya yardımcı olan kullanışlı kapı sistemleridir. Sessiz bir şekilde çalışan hermetik kapılar paslanmaz çelikten üretilen silindirik ray üzerinde üç eksenli hareket eden raylı kapı sistemleridir. Ray hareketinin bir benzeri kanat içinde de gerçekleşir ve kanadın kapandığı noktada üstün derecede bir sızdırmazlık elde edilir. Hermetik kapılarda herhangi bir çerçeve ya da geçiş detayı olmaması hastane ve laboratuvarlar için yüzde 100 hijyen sağlar.

Hermetik Kapı Çeşitleri

 • Hermetik Kayar Kapılar

Hermetik kayar kapılar, hava geçirmezlik özelliğine sahip özel olarak tasarlanmış sistemlerdir. Bu kapılar, en az bakım gerektiren ve kolay temizleyebilen ürünlerdir. Hermetik kayar kapı modeli, menteşeli kapılara kıyasla daha az alan gerektirir. Ayrıca, bu kapılar çalıştırıldıklarında çok daha az hava sirkülasyonuna yol açar. Bu nedenle, hermetik kayar kapı modeli hijyenin öncelikli olduğu hastane ve kreş ortamları için idealdir. Hermetik kayar kapı sistemlerinde yer alan kapı otomasyonları ve dokunmatik sensörler yardımıyla enfeksiyon yayılma riski azaltılır. Bu kapıların seçenekleri arasında X-ray korumalı modeller ve yangına karşı dayanıklı modeller de vardır.

 • Hermetik Menteşeli Kapılar

Hermetik menteşeli kapılar, tıpkı hermetik kayar kapılar gibi  sızdırmazlık özelliği ile öne çıkar. Bu kapılar, mükemmel bir şekilde kapanmalarını sağlayan benzersiz bir çerçeveye sahiptir. Dayanıklı malzemeden üretilen hermetik menteşeli kapılar oldukça uzun ömürlüdür.

Hermetik Kapı Çalışma Prensibi

Hermetik kapı sistemleri, temelde 230 V DC motor yardımıyla hareket eder. Bu kapı sistemlerinde hareketi sağlayan motorlar, aynı zamanda açılma hızı veya açısı şeklindeki değişkenlere göre de ayarlanabilir. Bilgisayar destekli olarak hermetik kapı sistemlerinin pek çok özelliği  ayarlanabilir. Ayrıca, bu sistemler acil durumlarda veya elektrik kesilmesi halinde de manuel olarak açılabilir. Birçok otomatik kapı sisteminde uygulanan güvenlik önlemleri hermetik kapılarda da uygulanır.

Hermetik Kapıların Avantajları

Hermetik kapı sistemleri, sağladığı pek çok avantaj ile dikkat çeken modern kapı sistemleridir. İşte, bu önemli avantajlar:

 • Hermetik kapı sistemlerinin en önemli ve en bilinen avantajı sızdırmazlık özelliğine sahip olmalarıdır. Sızdırmazlık özelliği hastane, laboratuvar, ameliyathane ve kreş gibi ortamlarda hijyenik bir ortam oluşmasına yardımcı olur.
 • Hermetik kapılar PVDF kaplama alüminyum çerçeve sistemi kullanılarak yapılır.
 • Bu kapıların tasarımı toz birikmesini önleyebilecek şekildedir. Kapının hareketli kanatları üzerinde biriken elektrostatik enerji, kalıcı bir şekilde boşaltılarak toz birikmesi engellenmiş olur.
 • Hermetik kapılar üzerinde yer alan hareket detektörleri kapı sistemi içerisine gizlenecek şekilde monte edilebilir.
 • Kapı aralığının yanı sıra kanatların yandan açılma hareketi esnasında da koruma sağlayan hermetik kapılar, beklenmedik engellerle karşılaştıklarında kapının kazara birisine çarpmasını engeller.
 • Tekerlekli sandalyeler ve hasta taşıma sedyelerinin taşınmasında hayati öneme sahiptirler
 • Hermetik kapılar, pratik bir şekilde açılıp kapatılabilirler.
 • Dayanıklı ve kaliteli malzemelerden üretilen hermetik kapı sistemleri oldukça uzun ömürlüdür.
 • Hermetik kapılar; kullanıldığı alanların içi ve dışı arasında hava transferini önler. Bu özellik hastaların sağlığı açısından çok önemlidir.
 • Hermetik kapılar çok sessiz çalışan bir sisteme sahiptir.
 • Hermetik kapılar dirsekle veya özel kart kullanılarak açılıp kapatılabilir.

Hermetik kapı sistemlerini Konfor Otomasyon güvencesi ile kullanmak ve uzun vadede kâr etmek ister misiniz? Hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hermetik Kapı Hizmetlerimizle İlgili Detaylı Bilgi için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?