HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?
yol kesici

Road Blocker - Yol Kesici

Road blocker, güvenliği sağlamak amacıyla kullanılan bir bariyer çeşididir. Genel olarak devlet daireleri ve elçilikler gibi önemli alanların korunması için tercih edilir. Araç giriş – çıkışını kontrol eder ve istendiğinde anda sensörleri sayesinde takibini tutar. Eğer giriş ve çıkışların engellenmesi gereken durumlar varsa yine bu sistemlerden faydalanılabilir.

Road blocker bariyerler, üretildikleri malzeme sayesinde tonlarca ağırlıktaki araçların geçişini bile engelleyebilir. Bu bariyerlerinin uzaktan kontrol edilmesi mümkündür. Dolayısıyla bu  bariyer sistemleri, gerektiğinde ve komut verildiğinde yerden yükselerek geçişi engelleyebilir. Bu sayede oluşan yükseklik, yol üzerinde bir çıkıntı oluşturur ve herhangi bir aracın geçişini imkansız hale getirir. Uyarılara uymayıp açık bir pozisyonda duran road blocker bariyerine hızla çarpan araçlarda oldukça büyük hasar ortaya çıkabileceğinden caydırıcı özellik taşır.  

 

Road Blocker Bariyer Sistemlerinin Çeşitleri Nelerdir?

Üst düzey güvenlik sağlayan road blocker bariyer sistemlerinin çalışma prensibi spontane tepki verebilmek ve güvenliği sağlamak üzerinedir. Road blocker bariyer sistemleri, kendi içinde çalışma şekli gibi faktörle çeşitlenir. Bu sistemlerin kurulum şekli de bariyerin çeşidine göre değişiklik gösterebilir.

Bu bariyer sistemlerinin çok sayıda alanda kullanılması farklı ihtiyaçları da beraberinde getirir. Gereken ihtiyaçlara cevap verebilmek amacıyla birden fazla sayıda road blocker bariyer sistemi üretimi yapılır. Günümüzde en sık kullanılan road blocker bariyer sistemlerinden bazıları şunlardır:

 

  • Zemin Üstü Road Blocker Bariyer Sistemleri

Zemin üstü road blocker bariyer sistemleri, herhangi bir kazma işlemi olmadan, tamamen taşınabilir bir şekilde kurulabilir. Taşınabilir olması sayesinde bu ürünler istenilen her alanda kullanılabilirler.

Road blocker bariyerlerinin çoğunluğunun kurulacağı zeminin öncelikle kazılması gerekir. Kazma işleminin yapılamayacağı alanlarda da zemin üstü road blocker bariyer sistemleri kullanılır. Uygun taşıtlarla bu bariyer sistemlerinin taşınması oldukça kolaydır. Bu sadece bu sistemler diğer bir adı ile  “Mobil road blocker” olarak da tanınır.

 

  • Zemin Altı Road Blocker Bariyer Sistemleri

Zemin altı road blocker bariyer sistemleri, yerleştirme aşamasında kazma işlemi gerektirir. Gerek çalışma yapısı gerek kontrol yöntemleri nedeniyle bu road blocker bariyer sistemi, kurulum yapılmadan önce belirlenmiş bir alanın uygun bir ölçüde kazılmasını gerektirir. Kazım yapıldıktan sonra road blocker yerleştirilir ve kontrolü için gerekli bağlantılar yapılır. Son derece sağlam ve stabildir.

 

  • Teleskopik Road Blocker Bariyer Sistemleri

Teleskopik road blocker bariyer sistemi, kazı yapılamayan veya gerektiği kadar derin kazı yapılamayan alanlar için tercih edilen sistemlerdendir. Tasarımı yelpaze şeklindedir. Tasarımının bu şekilde olması sayesinde, kademeli olarak açılıp kapanabilme özelliğine sahiptir. Bu sayede istenilen yükseklikte açılması veya kapatılması oldukça kolaydır. Road blocker bariyerleri son derece portatif, mobilitesi yüksek ve etkili güvenlik bariyeri çözümleridir.

 

Road Blocker Bariyer Sistemlerinin Yenilikleri Nelerdir?

 

Teknolojinin hızla gelişmesi ve road blocker gibi güvenlik sistemlerine olan ihtiyacın her geçen gün artması, bariyer sistemlerinde yenilikleri de beraberinde getirir. Günümüzde araç trafiğinin az veya çok olduğu çok sayıda alanda road blocker bariyerleri yoğun olarak kullanılır. Halka açık ya da özel alanlarda güvenlik oldukça gerekli ve önemli bir ihtiyaçtır. Güvenlik amacıyla kullanılan road blocker bariyer sistemleri gün geçtikçe geliştirilerel güvenlik seviyesini artıracak çözümlere sahip olması ile bilinir.

Günümüzde road blocker bariyer sistemlerinde kullanılan yenilikçi çözümler gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Sistem üzerine entegre edilebilen izleyici ve algılayıcı sensörler buna örnek olarak verilebilir. Son yıllarda diğer bariyer sistemi çeşitlerinde olduğu gibi road blocker bariyer sistemleri de farklı sensör ve donanımlarla senkronize bir şekilde çalışabilir haldedir. Parmak izi okuyucu, yüz tanıma veya plaka okuyucu gibi sensörler, son yıllarda sıklıkla road blocker sistemlerinde kullanılır. Bu tip kaydedici, izleyici ve algılayıcı sensörler güvenlik seviyesini yukarılara taşır.

Road Blocker – Araç Bariyer Hizmetimizle İlgili Detaylar için ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?