HİZMETLERİMİZ
İletişim
Bize Ulaşın

Horozluhan Mah. Güvenilir Sok. No:112 Selçuklu / KONYA

E-mail gönderin

info@konforotomasyon.com

Detaylı Teklif Almak İster Misiniz?

90 Derece Otomatik Kapı Sistemleri

Kapılar, giriş çıkış trafiğinin yoğun olduğu, geçişleri ve girişleri kontrol altına alabilmek için kullanılabilecek en doğru araçlardır. 90 derece açılan kapı sistemleri çok sayıda alanda yaygın olarak kullanılan kapı sistemlerindendir. Standart kapılar bir kilit mekanizması sayesinde istenildiği zaman açılıp kapanabilir. Kapılarda bulunan kilit sistemleri, güvenliğin artırılması ve giriş çıkışların kontrol altına alınabilmesi için kullanılır. Fakat standart kapı sistemleri, kullanılabilmek için sürekli olarak bir etkileşim, bir aracı ya da bir bileşen gerektirir. Günümüzde kullanılan 90 derece açılan kapı modelleri, gerekli kolun çevrilmemesi durumunda açılmaz. Fakat gelişen teknoloji sayesinde günlük hayatta bu kadar çok kullanılan kapıların da gelişmesine ve evrilmesine yol açar. 90 derece açılır otomatik kapı modelleri, günümüzün en modern ve yenilikçi kapı sistemleri arasında yer alır. 

Kapı Sistemlerinde Kolaylık

 

Standart kapı sistemlerinde kullanım sırasında kolun çevrilmesi gibi işlemlerin yapılması gerekir. Ancak bu işlemler yapıldıktan sonra kapı açılabilir ya da kapanabilir. Günümüzün gelişen teknolojisi sayesinde kapılar, otomatik ve hızlı bir şekilde açılıp kapanabilir durumda. Genelde otomatik kapıların her iki tarafa açılan ya da aşağıdan yukarıya açılan kapılar olduğu düşünülür. Gelişen teknoloji ve inovasyon sayesinde 90 derece açılır kapı modelleri de çok sayıda farklı alanda yaygın olarak kullanılır.

 

90 derece açılabilen otomatik kapı sistemleri sayesinde birçok alanda kolaylık ve hız elde edilebilir. Otomatik kapıların içerisinde bulunan elektronik mekanizma, kapıya herhangi bir müdahale olmadan açılabilmesini sağlar. 90 derece açılabilen otomatik kapı sistemlerinin içerisinde bulunan elektronik mekanizma, dışarıdan yaklaşan kişiyi algılayabilir. Bu algılama sonucunda otomatik kapı sistemi kapıyı anında açarak girişe ya da çıkışa izin verebilir. Bu şekilde bir çalışma sistemine sahip olan 90 derece otomatik kapı sistemleri, giriş çıkışların çok daha pratik ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine olanak tanır. Günümüzde son derece ulaşılabilir ve kullanışlı olması sayesinde 90 derece açılır fotoselli kapı sistemleri, her türlü halka açık ya da özel alanda gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Güvenli Otomatik Kapı Sistemleri

 

Standart kapı sistemlerinde bulunan, kapının açılıp kapanmasına yarayan mekanizmalar, elektronik değildir ve hasar alması diğer sistemlere görece daha  kolaydır. Ayrıca bu kapılarda bulunan mekanik kilit sistemlerinin ise sıklıkla arıza çıkardığı ya da kolayca kırılabildiği bilinen bir durumdur. 90 derece fotoselli kapı sistemlerinde bulunan elektronik mekanizmalar sayesinde, güvenlik bir üst seviyeye çıkarılabilir. Bu kapı modellerinde bulunan kilit mekanizması, standart kapılara nazaran daha gelişmiş ve güvenli bir yapıya sahiptir. Otomatik kapıların kilit mekanizmasını kırmak diğer kapı kilit sistemlerine göre daha zor ve karmaşık bir süreçtir. Bu nedenle 90 derece otomatik kapı sistemleri birçok alanda daha güvenli bir seçenek olması sayesinde yoğun olarak kullanılır. 90 derece açılır otomatik bahçe kapısı modelleri kullanılarak, bahçe gibi özel alanlarda çok daha güvenli bir ortam sağlanabilir.

Kullanışlı 90 Derece Otomatik Kapı Motorları

 

Otomatik kapıların çalışabilmesi için, enerji kaynağından gelen enerjiyi hareket enerjisine çevirebilecek kapasitede ekipmanların kullanılması gerekir. Günümüzde bu işlevi kolayca yerine getirebilmesi sayesinde, otomatik kapı sistemlerinde farklı büyüklükte motorlar kullanılır. 90 derece kapı motoru modelleri, son derece dayanıklı ve işlevsel motor modelleridir. Bu motor modelleri, kapının açılıp kapanma süresini kısaltırken, aynı zamanda daha az enerji kullanarak enerji tasarrufu da sağlar. Ayrıca 90 derece kapı motoru modelleri, kompakt yapıları sayesinde herhangi bir takılma ya da bozulma durumunda daha kolay bir şekilde tamir edilebilir.

90 Derece Otomatik Kapı Hizmetimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin ☎ Bizi Arayın!

Bizimle çalışmak ister misiniz?